Kredyt hipoteczny w eurobanku: sprawdź, czy wyprzedzi konkurencję

Kredyt hipoteczny to ciągle popularny sposób na finansowanie zakupu własnego mieszkania lub domu, pomimo, że od stycznia br. wzrósł obowiązkowy wkład własny. Przyglądamy się ofercie kredytów hipotecznych eurobanku i sprawdzamy, czy wyprzedzi konkurencję.

Eurobank posiada w swojej ofercie kilka propozycji kredytów hipotecznych, a do tego proponuje również pożyczkę hipoteczną do 70% wartości zabezpieczenia, a także hipoteczny kredyt konsolidacyjny.

W parze mieszkanie wychodzi taniej!

W ofercie W Parze Taniej możemy liczyć na promocyjny poziom marży w wysokości od 1,30%, gdy zostaną połączone dochody dwóch osób (dla porównania przy takich samych parametrach kredytu marża dla dochodów jednej osoby wynosi do 1,50%). W takiej sytuacji można również liczyć na wyższą kwotę kredytu.

Bank udostępni także dodatkowe środki na remont lub wykończenie mieszkania albo domu. Maksymalnie możemy zaciągnąć kredyt na 30 lat, ale już po 36 ratach istnieje możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez konieczności płacenia prowizji. Również po 36 ratach mamy możliwość nadpłaty 30% początkowego kapitału bez kosztów prowizji.

Kredytobiorcy przysługują wakacje kredytowe raz w roku, które polegają na zawieszeniu płatności 1 raty kapitałowej. Eurobank honoruje różne źródła dochodu i obiecuje szybką procedurę przyznawania kredytu.

Kredyt hipoteczny

Eurobank już w standardowej ofercie kredytu hipotecznego dopuszcza różne warianty i promocje. Marża naliczana jest od poziomu 1,59%. Jeśli skorzystamy z dodatkowych produktów banku, możemy liczyć właśnie na niski poziom marży. Trzeba jednak dobrze się zastanowić, bo nie zawsze opłaca się decydować na drogi produkt bankowy tylko po to, by obniżyć marżę.

Maksymalny okres spłaty to 30 lat, a kredyt jest udzielany w złotówkach. Pozytywne jest to, że bank przyjmuje wartość przyszłej nieruchomości w przypadku budowania domu lub wykańczania mieszkania. W ramach kredytu można otrzymać dodatkowe środki nie tylko na zakup mieszkania, ale również na jego remont. Mało tego, dodatkowe środki można dobrać na dowolny cel, jak np. na spłatę innych zobowiązań finansowych. Tym kredytem możemy sfinansować zakup mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i z wtórnego, zakup lokalu spółdzielczego, budowę domu itd.

Kredyt hipoteczny z MdM

Eurobank jest jednym z banków biorących udział w programie Mieszkanie dla Młodych, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie wkładu własnego nawet w wysokości 15%. Minimalny okres kredytowania to 15 lat, a maksymalny – 30 lat. Oczywiście, żeby skorzystać z tej oferty, trzeba spełniać wymogi określone w programie MdM.