Najtańsze kredyty dla singli w marcu 2015

Wysoko kwotowe kredyty nie są zarezerwowane jedynie dla małżeństw. Single też mają szansę na pożyczkę rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Sprawdź, na jakich zasadach mogą ją uzyskać.

Nie od dziś wiadomo, że życie singla nie zawsze musi być usłane różami. Oczywiście życie w samotności ma zarówno swoje wady, jak i zalety, co nie jest to dla nikogo zaskoczeniem. Czy stan cywilny wpływa także na możliwości kredytowe danej osoby?

Szanse singla na kredyt

Oczywiście bycie osobą samotną nie musi oznaczać niższego standardu życia w porównaniu do osób, które żyją w związkach partnerskich lub tez małżeńskich. Podobnie rzecz się ma w przypadku rozmaitych usług i produktów finansowych, które oferowane są dla singli przez banki. Te dostrzegają duży potencjał w osobach samotnych i dostosowują swoje oferty do tego typu potencjalnych klientów.

Banki powoli obalają stereotyp klienta-singla, które pomimo stałego i wysokiego zarobku jest nieatrakcyjnym celem ich nowych ofert. Wręcz przeciwnie – osoby samotne, dobrze zarabiające i piastujące wysokie stanowiska są obecnie głównym celem w pozyskiwaniu klientów przez rozmaite instytucje finansowe.

Zdolność kredytowa ważniejsza niż stan cywilny

Warto podkreślić, że w przypadku starania się o atrakcyjny kredyt gotówkowy lub nawet hipoteczny, bank weźmie pod uwagę przede wszystkim wysokość dochodów wnioskodawcy, jak i to, czy umowa o pracę ma charakter długoterminowy. Ważne są również inne zagadnienia, takie jak: historia kredytowa oraz inne wcześniej zaciągnięte zobowiązania finansowe osoby samotnej.

Tanio w eurobanku

Ostatnie obniżki stóp procentowych wprowadzone przez Radę Polityki Pieniężnej powodują uatrakcyjnienie oferty rozmaitych instytucji finansowych. Na uwagę zasługuje oferta eurobanku – Tani kredyt z kontem, gdzie przy założeniu że zaciągamy kredyt w wysokości 10 tysięcy złotych i 4-letnim okresie spłat. Rzeczywiste oprocentowanie tego zobowiązania może się zmieścić w jednocyfrowej liczbie. Wysokość oprocentowania wynosi 9,91 procenta, a miesięczna rata sięga 251 złotych.

Na polskim rynku bankowych znajdziemy również oferty, które oscylują w granicach 10–11 procent RRSO oraz miesięcznej racie w wysokości około 260 złotych. Należy pamiętać, że ostateczne warunki, jakie zaproponuje bank osobie samotnej, w dużej mierze zależą od zdolności finansowej kredytobiorcy i jego historii w BIK–u.