Warunki otrzymania kredytu hipotecznego

Kierując swoje kroki do banku po kredyt, mamy nadzieję, że uzyskamy go na preferencyjnych warunkach. Zwłaszcza jeżeli chcemy ubiegać się o hipoteczne finansowanie. Jakie warunki należy spełnić, aby dostać kredyt mieszkaniowy?

W reklamach banków zwykle słyszymy o niskim oprocentowaniu i korzyściach, które płyną z finansowania hipotecznego. Oczywistym faktem jest, że w dzisiejszych czasach bez wsparcia banku ciężko byłoby zdobyć własne lokum. To, co słyszymy w telewizyjnych reklamach, powinniśmy zweryfikować w placówce banku, ponieważ są to jedynie mrzonki, które z rzeczywistości mają niewiele wspólnego.

Aby dostać od instytucji finansującej niskie oprocentowanie i preferencyjną marżę, kredytobiorca jest zobowiązany spełnić szereg dodatkowych warunków.

Kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy oferuje klientom niższą marżę kredytu, ale tylko pod warunkiem otwarcia konta z regularnym wpływem wynagrodzenia. Dodatkowo klient zobowiązuje się do dokonywania płatności kartą debetową i kredytową na sumę 500 złotych. Mało tego – aby mieć zapewnione lepsze warunki spłaty, kredytobiorca musi wykupić polisę na życie.

Kredyt hipoteczny w City Handlowym

Citi Handlowy narzuca na klientów warunek posiadania oszczędności w banku na kwotę minimum 15 000 złotych. W zamian za korzystniejszy kredyt instytucja zobowiązuje klienta również do posiadania ROR-u ze stałym wpływem wynagrodzenia oraz do korzystania z kart kredytowej przez 5 lat. Minimalna kwota transakcji na karcie kredytowej to 200 złotych miesięcznie.

Kredyt hipoteczny w Deutsche Bank i kredytu

W Deutsche Banku również istnieje możliwość obniżenia kosztów kredytu hipotecznego. Wystarczy, że otworzymy linię kredytową i będziemy z niej korzystać przez 5 lat. Czy jest szansa na lepsze warunki kredytu hipotecznego bez spełnienia powyższych wymogów? Niestety musimy liczyć się z otwarciem konta, polisy ubezpieczeniowej i wyrobieniem karty kredytowej. Bywa tak, że te wszystkie produkty swoją ceną przewyższają rzekomą oszczędność na kredycie hipotecznym.