Te banki przyjmują już wnioski o kredyt MdM

Te-banki-przyjmują-już-wnioski-o-kredyt-MdM

Mieszanie dla Młodych to ciekawa propozycja, która na pewno zainteresuje osoby chcące posiadać własne mieszkanie bądź dom. Poniżej prezentujemy banki, które przyjmują już wnioski o kredyt w ramach MdM.

Rządowy program dopłat do mieszkań i budowy domów dla młodych małżeństw oraz singli ruszył w 2014 roku. Początkowo umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego podpisały dwie instytucje: Bank PKO BP i Bank PKO S.A. Taka sytuacja nie była zbyt komfortowa dla wnioskodawców, gdyż niewielkie możliwości wyboru sprawiły narzucanie większych marż, co obniżało korzyści płynące z takiego dofinansowania. Dlatego też wiele osób decydowało się wstrzymać swoje decyzje i poczekać na dalszy rozwój sytuacji. Na szczęście w trakcie pierwszych miesięcy programu coraz więcej banków zdecydowało się wprowadzić kredyt MdM do swojej oferty, umożliwiając tym samym zwiększenie dynamiki, jak i konkurencyjności bankowych propozycji.

Na chwilę obecną lista banków przyjmujących wnioski o takie kredyty składa się z 10 pozycji. Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego od 2 stycznia 2014 roku dofinansowanie można uzyskać w dwóch instytucjach kredytujących: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A oraz Polska Kasa Opieki S.A. Już w lutym bieżącego roku, po niemalże miesięcznym działaniu programu MdM do grona instytucji udzielających wsparcia finansowego dołączył: Getin Noble Bank  (4.02.1014), Alior Bank  (3.02.2014), SGB Bank Spółka Akcyjna (10.02.2014) a także Bank Gospodarki Żywnościowej (19.02.2014).

Choć liczba złożonych wniosków stale wzrastała, wielu młodych ludzi czekało na przystąpienie kolejnych instytucji. I tak w marcu bieżącego roku (31.03.2014) do programu rządowego przystąpił Bank Ochrony Srodowiska. Już parę dni później na listę instytucji kredytujących Mieszkanie dla Młodych trafił Bank Polskiej Spółdzielczości (1.04.2014) oraz Bank Millennium, w którym wnioski można składać od 14.04.2014 roku. Z kolei pod koniec maja umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego podpisał Eurobank (19.05.2014), plasując się w pierwszej dziesiątce instytucji wspierających zakup nowego mieszkania czy domu.

Lista polskich banków jest długa, można więc śmiało liczyć na kolejne umowy udzielające dofinansowania w programie MdM także przez pozostałe instytucje finansowe. Przed podjęciem konkretnej decyzji warto jednak dokładnie sprawdzić wszystkie  dostępne rozwiązania. Już teraz eksperci zauważają wzrost konkurencyjności ofert w tym programie, co może wróżyć jeszcze lepsze warunki dla każdego wnioskodawcy.